"Agendorf-f-foglalkozások"

Várjuk az ifjú zenészek jelentkezését!

„Agendorf-f-foglalkozások”

Várjuk az ifjú "zenészpalánták" jelentkezését!
Az Ágfalvi és Soprobánfalvi Társult Evangélikus Egyházközség által támogatott Agendorf-f foglalkozások negyedik féléve indul januárban.
Rövid leírás:
Főleg a Carl Orff által kifejlesztett rendszer elvén működő ritmikus-zenés foglalkozások, ahol hangsúlyos a már kisgyermekkorban is sikerélményt, aktív zenélést eredményező - elsősorban ütős - hangszerek alkalmazása. Barkácsolunk saját hangszereket is.
Az egy személy – egy nyelv módszer alkalmazásával az egyik pedagógus (Tauber Csilla) anyanyelvét, a magyar nyelvet, a másik (Tauber Ferenc) anyanyelvét, a német nyelvet használja kommunikációra.
Mindkét nyelven énekelünk, ritmussal, akkordokkal, basszussal kísérletezünk, mozgásos játékokat, testhangszereket (taps, csettintés stb.) alkalmazunk.
Fő célunk az aktív együtt zenélés igen fiatal korban való pozitív átélése. A Kodály, Suzuki, Émile Jaques Dalcroze, Flatischler módszereket elismerjük, nagyra becsüljük, nem elhatárolódni akarunk tőlük, sőt egyes elemeiket alkalmazzuk.
Az évgyűrű ünnepeinek megfelelően készülünk a hittanosokkal közös szereplésekre is.
Fényképek, videók: Facebook: Agendorf-f oldalon

A foglalkozás nyitott, nagy szeretettel várjuk - elsősorban - az alsó tagozatos, vagy a nagycsoportos gyerekeket. Zenei előképzettség nem szükséges a foglalkozásokon való részvételhez. Jelentkezni lehet Tauber Ferencnél a 06 30 30 85 411-es számon vagy a lelkészi hivatalon keresztül a 06 20 824 26 11-es telefonszámon. Szeretettel várjuk a gyerekeket. Februári foglalkozásaink időpontja: Feburár 10-én és február 24-én 14.30-tól. Helyszín: az evangélikus gyülekezeti terem.

Tauber Ferenc