Határ menti ökumenikus istentisztelet Ágfalván

Pünkösd hétfőjén rendeztük meg Ágfalván a szokásos pünkösd hétfői ökumenikus istentiszteletünket, amelyen öt gyülekezet tagai vettek részt: az ágfalvi evangélikusok, az ágfalvi katolikusok, a lépesfalvi evangélikusok, a somfalvi katolikusok és a bánfalvi evangélikusok. Az ökumenikus istentisztelet immár huszonhatodik alkalommal tartottuk meg a határ mentén. A reformáció jubileumi éve alkalmából idén felsőbb egyházi elöljárólat is meghívtunk: Szemerei Jánost, egyházkerületünk püspökét, Manfred Koch-ot, a burgenlandi szuperintendenst, és Michael Wügert, aki a burgenlandi római katolikus püspökség küldötte volt. Nagy dolog, hogy ezen az ünnepen protestánsok és római katolikusok együtt lehettünk. Pünkösd csodájába, pünkösd határtalanságába ez is belefér...

Az istentisztelet liturgiájában részt vettek a határ menti gyülekezetek lelkészei és plébánosai is.
Fogadják szeretettel az alkalmon készült felvételeinket!