Kétnyelvű zenés foglalkozások gyermekeknek

Kibővített hangszerkészlettel várjuk az 5-12 éves gyerekeket Orff-foglalkozásainkra. Ez az új félév immár az ötödik. A gyerekek kéthetente, péntek délutánonként, minden teljesítménykényszer nélkül kísérletezhetnek a ritmusokkal, dallamokkal. Hangsúlyos a már kisgyermekkorban is sikerélményt, aktív zenélést eredményező -  elsősorban ütős - hangszerek alkalmazása. Barkácsolunk saját hangszereket is.
Együtt készülünk a jeles napokra. A zenén kívül szerepet kapnak a képzőművészeti és irodalmi alkotások, a ritmikus mozgás, a barkácsolás is.Fő célunk az aktív együtt zenélés igen fiatal korban való pozitív átélése.  A Kodály, Suzuki, Dalcroze, Flatischler módszereket elismerjük, nagyra becsüljük, nem elhatárolódni akarunk tőlük, sőt egyes elemeiket alkalmazzuk.Az egy személy – egy nyelv módszer alkalmazásával az egyik pedagógus (Tauber Csilla) anyanyelvét, a magyar nyelvet, a másik (Tauber Ferenc) anyanyelvét, a német nyelvet használja kommunikációra.
Helyszín: Ágfalva, gyülekezeti terem, az evangélikus templom szomszédságában.
Az első foglalkozás időpontja: 2017. október 13. péntek ☼ 14:45
Bővebb információ a Facebook-oldalunkon, Agendorf-f és a 06 20 824 26 11-es telefonszámon.
Tauber Ferenc