Gyerekdélután Bánfalván

Szeretettel várjuk, április 19-én, pénteken 16 órától a gyerkőcöket gyerekdélutánra a sopronbánfalvi evangélikus gyülekezeti terembe. (Hajnal tér, bárányos kapu.) Ahogy eddig is, lesz biblilai történet, ének, finom tea, barkácsolás, játék. Legyetek szívesek hozzatok magatokkal egy "kindertojás belsőt" (a sárgát) és egy kalapácsot! Gyertek! Hozzátok a barátaitokat is!

Jelentkezés és átjelentkezési lehetőség evangélikus hitoktatásra

A következő hetekben lehet jelentkezni evangélikus hittanra a 2024/25-ös tanévre! Órarend szerinti evangélikus hittanórákat tartunk az egyházi és állami iskolákban egyaránt. A szeptemberben iskolát kezdő gyerekek esetében a szülők beiratkozáskor választhatják az evangélikus hit- és erkölcstant.

Megemlékezés a sopronbánfalvi németek kitelepítéséről

Idén is szeretnénk méltóképpen megemlékezni a sopronbánfalvi németek kitelepítéséről. Ebből az alkalomból tisztelettel hívjuk Önt és kedves családját a sopronbánfalvi, Hajnal téri evangélikus templomba 2024. április 14-én, vasárnap 15 órára. A kétnyelvű ünnepi istentiszteletet követően megkoszorúzzuk a kitelepítési emlékművet, ahol dr.

Ágai Ágnes: Szó, ami szó

Nagyon egyszerűen kellene szólni
ebben az agyonbonyolított világban.
Veretes, tiszta, igaz beszéddel
lehántva a sallangokat,
az utánzatok idegen koloncát,
a cifra cikornyák vadhajtásait.
Fehér szavak kellenének,
újra felfénylő, megtalált szavak,
lesikált, erős tölgyfa szavak,
masszívak, faraghatóak,
kemények, érthetők.
Vissza kell adni hitelét,
becsét, szépségét a szónak,
a szóra érdemes szavaknak,melyekkel szót válthatunk,
és szót érthetünk egymással
jó szóban szűkölködő korunkban.

Húsvét hajnali istentisztelet Ágfalván

Szeretettel hívunk és várunk mindenkit húsvét vasárnapjának hajnalán 6 órakor kezdődő istentiszeletünkre az ágfalvi evangélikus templomba. Az alkalom a még sötét, csak gyertyákkal megvilágított templomban kezdődik, ahol a felkelő nap sugarai - Jézus feltámadását szimbolizálva - segítsenek megérteni valamit húsvét hatalmas titkából.