EVANGÉLIKUS BÚCSÚ BÁNFALVÁN

Helyszín:
Sopronbánfalva
Részletek:

Közeledik szeptember második vasárnapja, a sopronbánfalvi búcsú ideje. Ezen a napon ünnepeljünk a (régi) evangélikus templom szentelésének évfordulóját. Ünnepi istentiszteletünk szeptember 11-én, vasárnap fél 11-kor kezdődik. Ezt követően egy ünnepi alkalmat tervezünk a templom udvarán, amelyen a Soproni Német Nemzetiségi Önkrormányzat képviselője, dr. Krisch András átadja a gyülekezetünk részére azokat a kültéri padokat, amelyen a két egykori bánfalvi lelkész, drPrőhle Károly és Foltin Brúnó neve szerepel. Az ünnepségen részt vesz és áldást mond Mesterházy Balázs esperes is.

Búcsú vasárnapján 15 órától a gyerekeknek is szeretnék kedveskedni egy kis barkácsolással, játékkal templomunk udvarán. Várunk szeretettel mindenkit!