Milánóban jártunk

Az Alpok gyönyörű tájain átvonatozva utaztunk Milánóba, a helyi német és svájci alapítású evangélikus egyházközségbe, amelynek temploma és gyülekezeti háza a város központjában van, ott töltöttünk egy felejthetetlen hetet az Ágfalvi-Sopronbánfalvi gyülekezet 18+ ificsoportjával, a templomkertben táborozva, június 27 és július 3 között.

Megnéztük az útikönyvek által szinte kötelezően ajánlott látványosságokat, többek között a milánói dómot és körülötte a Fő teret, Leonardo Da Vinci híres lovas szobrát, a Pirelli Hangar Biococca-t, ahol fiatal modern művészek installációit láthattuk.  Aztán bebarangoltuk a város minden zegét-zugát, jártunk gyönyörű kis olasz utcácskában, beültünk egy rövid időre egy spanyol nyelvű misére, eldugott kis családi kávézóban finom kávét és mennyei croissant reggeliztünk, magyarul beszélgetve és német nyelvű újságot olvasva. Egyik nap pedig sikerült megtalálnunk a város pompás heti piacát, ahol kóstoló kóstolót követett, majd finomabbnál finomabb gyümölcsökkel, zöldségekkel és helyi őstermelők specialitásaival felszerelkezve, a gyülekezeti terem udvarán, elfogyasztottuk a házi kenyérből, olasz sajtokból és mindenféle finomságból álló ebédünket.

Utolsó előtti nap részt vettünk a helyi közösség olasz-német kétnyelvű istentiszteletén, ahol bemutatkoztunk és röviden meséltem gyülekezetinkről, majd közös úrvacsorát vettünk. később pedig egy jót beszélgettünk az azt követő szeretvendégségen.  Másnap pedig már a helybeliek otthonosságával szálltunk fel a metróra, csomagjainkkal megpakolva, hogy másnap hazaérve családjainkhoz, megtarthassuk élménybeszámolóinkat és át adhassuk a gondosan kiválasztott ajándékainkat nekik.

Fogadják szeretettel felvételeinket: http://sopronbanfalva.lutheran.hu/node/5591

Plöchl Ildikó hittanár-gyülekezetpedagógus