Mentés másként - ágfalvi és bánfalvi konfirmandusok vizsgáztak

A május 6-i családi istentiszteleteink több dolog miatt is különlegesek voltak. Az egyik az, hogy ez volt konfirmandusainknak vizsgaistentisztelete, melynek során mindegyikük kapott valami kis szerepet és felolvasták a saját maguk által megfogalmazott hitvallásaikat. A vasárnap másik különlegesssége pedig az volt, hogy erre a napra esett anyák napja is. Gyülekezetünk gyermekei rendhagyó módon köszöntötték anyukáikat és nagymamáikat: megáldották őket templomaink oltáránál.

Nagy örömünkre szolgált, hogy az ágfalvi istentiszteleten megkeresztelhettük Balogh Balázs kistestvérünket is.

Konfirmandusaink vizsgája délután az ágfalvi gyülekezeti házban, illetve annak udvarán folytatódott: játékos formában adtak számot tudásukról. Két csapatot alkottak, amelyekbe presbitereket is válogathattak be. A megoldandó feladatok között volt, hogy fel kellett díszíteniük egy húsvét utáni oltárt, egy imitált presbiteri gyűlésen fontos kérdésben kellett dönteniük, élő képen ábrázolniuk kellett az egyházat, mint Krisztus testét, gyülekezetépítési lehetőségekkel kellett előállniuk, a vizsgakérdésekre pedig kvíz formájában adtak választ adniuk – a presbiterekkel együtt.

A verseny idején a szülők gulyást főztek és langallót készítettek.

Fogadják szeretettel képes beszámolónkat!