Békeláng - "újratöltve"

December 22-én meggyújtottuk a békét szimbolizáló lángot Ágfalván, a Luther téren. Jó tizenöt éven át ezt az országhatáron, a lépesfalvi határátkelőnél tettük, ma a falu központjában. Nagy örömünkre szolgált, hogy Walter Rossmann a "határmente angyalkája" eljött, és osztrák testvérgyülekezetünket képviselve hirdette közöttünk Isten igéjét. A négy éve elhunyt Böhm András mellett, Walter az egyik ember , aki évtizedek óta a legtöbbet tett a határ menti kapcsolatokért. Azzal, hogy ma eljött, újfent kivívta sokunk tiszteletét.
És köszönet az ágfalviaknak, akik akarták, hogy ez a rendvezvény továbbra is megrendezésre kerüljön - ebben a formában is. Köszönjük, hogy eljöttek, köszönjük, hogy jelen vannak gyülekezetünkben, hálásak vagyunk mindenfajta támogatásért, de elsősorban a jelenlétért. Isten áldja meg ezt a nehéz múlttal és nem egyszerű jelennel bíró határ menti környezetet!
Az alábbi linken képeket láthatnak a rendezvényről: https://agfalva.lutheran.hu/node/5829