Képes beszámoló táborunk ötödik napjáról

Táborosainkkal pénteken tovább folytattuk a Sopron környéki német nemzetiségi hagyományokkal való ismerkedésünket.
Még "hűsivel" a templomkertben német táncokat tanultunk a Csoltói házaspártól. Nagy-nagy köszönet Mártiank és Józsinak!
Ezt követően az ünnepekről beszélgettünk, majd Heca nénivel, aki gyönyörű "Trachtban" látogatott el közénk - de mint mondta "luftige Kleidet" is hozott magával ....:) - a környékbeli német népviseletekről tanultunk. Például azt, hogy a piros szín nem volt a női ruhák "repertoárján", sem szalag, sem már ruhadarab formájában. Plöchl Ildikó a tájházban tarott vezetést a gyermekeknek, Tauber Csilla és a táborosaink pedig ismét zeneszóval töltötték meg a templomot.

Délután újfent a szomszédos Lépsfalván "csobbantunk".

Ez a tábor nem jöhetett volna létre, ha nincsen ennyi önkéntes segítőnk.
Nagy-nagy köszönet mindenkinek! Jó volt ismét megélni, hogy ez a közösség sok-sok embernek nagyon fontos. Annyira, hogy időt, energiát, anyagiakat nem sajnálva áldozatokat hoz érte.
Isten áldja meg őket ezért! És a Jóisten legyen táborosainkkal, családtagjaikkal, gyülekezetünkkel, Ágfalvával, Bánfalvával, a Sopron környéki németekkel és mindannyiunkkal!
Vasárnap táborzáró családi istentiszteletet tartunk. Utána kerül sor a csapatok közötti verseny eredményhirdetésére, majd Luther-koktélra várunk mindenkit a gyülekezeti ház udvarán!
Erős vár a mi Istenünk!
Képek: https://agfalva.lutheran.hu/node/5925