Kedves leendő Elsősök!

Nagy szeretettel hívogatlak Benneteket a szeptemberben induló tanévben evangélikus hitoktatásra.  A hittanórákon sokat beszélgetünk az élet fontos dolgairól: Istenről, a jóról és a rosszról, az ünnepekről, az örömről, a szomorúságainkról és mindarról, ami életeteknek ebben az új szakaszában foglalkoztat Benneteket. És természetesen megismerkedünk érdekesebbnél érdekesebb bibliai történetekkel is, azokat eljátszuk, lerajzoljuk, megtanuljuk.
Nyaranta hittantáborokat tartunk, és ha a vírushelyzet engedi, év közben is szervezünk gyerekeknek szóló programokat a gyülekezetben.
Nézzétek meg szüleitek segítségével honlapunkat, ahol sok-sok képet találtok.
sopronbanfalva.lutheran.hu

Az iskolába való beiratkozásnál meg fogják kérdezni a szüleiteket, hogy milyen hittanra szeretnének járatni Benneteket. Nagyon örülnék, ha a válasz az evangélikus lenne. A hitoktatáson való részvételnek nem feltétele az, hogy meg legyetek keresztelve, és az sem, hogy evangélikusok legyetek.

Gyülekezetünk az alábbi intézményekben látja el a hitoktatás feladatát:

Váci Mihály Általános Iskola - Ágfalva
Német Nemzetiségi Általános Iskola – Sopron
Tóth Antal Általános Iskola - Sopron

A hitoktatás választásáról az iskolán keresztül kell nyilatkozni, de bármilyen kérdés felmerül, szívesen állok rendelkezésre.

Heinrichs Eszter
evangélikus lelkész

Sopron, 2021. február 26.