Konfirmandusok hétvégéje

Sok minden más volt az előző két évben, mint amit azelőtt megszoktunk, vagy éppen természetesnek vettünk... Így volt ez a konfirmációs oktatással is. Ahogy az iskolai órák, ez is ment online. A közösségi élmény mégis nagyon hiányzott. Ezt igyekeztünk pótolni június 25-27. között a három napos konfirmandusok számára rendezett hétvégén, ahol részt vett néhány tavalyi konfirmandusunk is. Sok mindent megtanultunk, de játszottunk, terveztünk és álmodoztunk is. Például a gyülekezet jövőjéről.. És még egy keresztelőn is részt vettünk.

Nagy-nagy köszönet Csendes Gabriella tanárnőnek, aki az egész konfirmációs felkészítés során tevékenyen ott volt velünk.

Vasárnap nyolc fiatal Ágfalván, négy pedig a bánfalvi gyülekezetben vallotta meg hitét - saját maguk által írt, gyermekien őszinte hitvallásokkal - a gyülekezet előtt, délután pedig játékos formában, a presbiterek és a szülők részvételével zajlott a vizsga, amelyet közös étkezéssel, gulyással, lángossal, és sütizéssel zártunk. Innen is köszönjük az estebéd elkészítését Kőfalvi Juliannának és a Bánfalvi Hagyományteremtőknek!

Minden gyermek sikeresen teljesítette a vizsgát, jó volt a hangulat, finom a vacsora, de a nap fénypontja számomra mégis az volt, amikor a konfirmáció élményéből kimaradt anyukák jelezték, hogy ősszel ők is szeretnének gyermekeikkel együtt konfimálkodni.

Már meg is alakították az „Anyuci konfimálkodik...” facebook csoportot. A létszám bővíthető. Akár Apucikkal is... Várjuk a jelentkezőket!

Képek: https://agfalva.lutheran.hu/node/6510

H.E.