Helyére került a Luther-rózsa Bánfalván

Egyre szebb arcát mutatja a bánfalvi templom. Sőt, bátran ki merem jelenteni, hogy mióta ez az épület templom funkciót lát el, soha nem volt ilyen szép. És ezidáig soha nem volt rajta Luther-rózsa sem. Most már az is van. Ott van, hogy hirdesse, ide evangélikusok járnak. Evangélikusok, akiknek a nevében is benne van az öröm, az örömhír. Hirdesse hát ez a Luther-rózsa, hirdesse ez az épület azt az örömet, amelyet csak Isten közelében tapasztalhatunk meg! Pál apostol írja: Örüljetek az Úrban mindenkor; ismét mondom, örüljetek! (Fil 4,4)

Örüljünk hát! Örüljünk, hogy megtartotta Isten a maroknyi bánfalvi evangélikusságot! Örüljünk ennek a templomnak! Örüljünk, hogy örömünk láthatóvá legyen, és sokakat vonzzon a gyülekezet közösségébe!

HE
2022. szeptember 27.